Strona główna | Trofeum

Trofeum

W tym roku po raz pierwszy finałowa rywalizacja o Puchar Polski w piłce ręcznej odbędzie się w nowej odsłonie i formule oraz w nowej oprawie graficznej.

Puchar Polski to, oprócz rywalizacji o mistrzostwo Polski, najważniejsze wydarzenie w krajowej piłce ręcznej.

W majowy weekend 20-21 maja w Lublinie o Puchar Polski rywalizować będą zarówno żeńskie jak i męskie drużyny, w sobotę o trofeum zagrają Start Elbląg z Zagłębiem Lubin, natomiast w niedzielę odbędzie się  finał mężczyzn z udziałem Vive Tauron Kielce oraz Orlen Wisły Płock.

Nowa formuła ma na celu podniesienie prestiżu marki Puchar Polski oraz nadanie jej unikatowego, specjalnego i nobilitującego charakteru. Istotą projektu było stworzenie produktu marketingowego ważnego i przynoszącego wymierne korzyści zarówno dla organizatorów, sponsorów, miast gospodarzy, jak i drużyn (klubów) biorących udział w rozgrywkach, nie zapominając oczywiście o najważniejszej kwestii, tj. emocjach dla licznej rzeszy kibiców i fanów piłki ręcznej oraz potencjalnych przyszłych jej miłośników.

Do współpracy zaproszono studio Signature prowadzone przez Artura Gosiewskiego, który jest twórcą m. in. znaku marki ZPRP.

Rezultatem prac jest logotyp Puchar Polski ZPRP wraz z całościowym systemem identyfikacji wizualnej  oraz trofeum turnieju.

 

Symbol Pucharu Polski ZPRP przedstawia w syntetycznym ujęciu trofeum, jakim jest fizyczna nagroda za zwycięstwo w turnieju – puchar. Jego zwieńczeniem jest znak graficzny ZPRP, co jest jednoznacznym komunikatem dla odbiorcy, kto jest organizatorem i propagatorem rozgrywek.

W odbiorze symbol jest dynamiczny i pełen ekspresji. Kolorystyka nawiązuje do barw narodowych, podkreślając w ten sposób polski charakter wydarzenia.